13
APR
2021

Online Åbent Hus

Posted By :
Comments : Off

Årets Åbent Hus bliver en del anerledes end det, vi har været vant til. Dagen plejer at bestå af en fælles introduktion til skolen og hverdagen, en rundvisning på skolen af elever og masser af tid til spørgsmål om stort og småt. Sådan bliver det ikke i år.

Den nuværende Corona-situation gør, at vi ikke får flere mennesker inde for dørene end højst nødvendigt. Derfor bliver årets Åbent Hus arrangement afholdt online. Det sker tirsdag d. 20 april kl 19:30.

Aftenen bliver et fælles arrangement med en masse andre højskoler. Du vil få mulighed for at “besøge” to skoler i løbet af aftenen, som hver vil have et halv times program klar.

Vi vil naturligvis stadig given alle interesserede mulighed for at stille en masse spørgsmål, samt vise noget af vores skole frem.

Hvis det lyder interessant for dig, kan du læse meget mere om hele aftenen på her på vores facebookside.

Om forfatteren